top of page
Datasoft: Features

Datasoft Yazılım

Datasoft Yazılım hakkında

1989 yılında İstanbul'da kurulan Datasoft, küçük ve orta ölçekli işletmeler için ticari entegre yazılımlar ile muhasebe büroları için sektörel yazılımların üretimi konusunda faaliyet göstermektedir.

Temel uğraşı alanındaki ürünlerini farklı sektörlerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde bağımsız veya entegre çalışan modüllerle desteklemektedir.


Datasoft kuruluşundan bu güne özellikle Ticari Yazılım konusunda uzmanlaşarak, yoğun iş yüküne sahip olan bu alanda kullanıcı ihtiyaçlarına en uygun, en hızlı ve en pratik çözümü sunmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.


Datasoft yazılımlarının özellikleri ve kullanıcılara sağladığı avantajlar

  • Kolay kurulabilir ve öğrenilir.

  • Hız bilgi giriş ve raporlama imkanı sağlar.

  • Kullanıcıların geleneksel alışkanlıklarına uygun tasarlanmıştır.

  • Mevzuattaki değişikliklere kolay ve çabuk uyarlanabilir.

  • Orta ölçekli işletmelerin sahip olduğu bilgisayar sistemlerinin hemen hepsinde çalışabilir.

  • Dikey pazarlar için geliştirilmiş programlar ile bilgi alışverişi yapabilme özelliğine sahiptir. Hatta bu tür programlar içinden kullanılabilen özel modüller sayesinde bu programlara girilen bilgiler anında datasoft programlarına entegre edilebilmektedir.

Datasoft programları Ticari Setler ve Müşavir Setler olmak üzere iki temel grupta toplanmıştır. Bu setler değişik ölçeklerdeki işletmelerin ve muhasebe bürolarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde program ve modüllerden oluşmaktadır.

Ticari Setler

Ticari Setler genel olarak;
Stok, Cari Hesap, Faturalama, İrsaliye, Çek, Senet Muhasebe, Personel, Demirbaş/Amortisman programlarından oluşmaktadır. Bu programlar Kasa, Döviz, Kasiyer/Plasiyer, Sipariş, Depo, Çokbirim, Barkod Desteği, Banka, Mali Tablolar, Form A/B, Hesap Kapatma, Yeniden Değerleme gibi modüllerle değişik ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde gruplar oluşturmaktadır.

Müşavir Setler

Müşavier Setler ise;
Muhasebe, İşletme Defteri, Personel, Büro Otomasyonu, Demirbaş/Amortisman programlarından oluşmaktadır. Bu programlar Miktar, Mali Tablolar, Form A/B, Hesap Kapatma, Yeniden Değerleme gibi modüllerle değişik ihtiyaçlara cevap verecek şekilde gruplar oluşturmaktadır.

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) üyesi olan Datasoft, yazılım sektöründe birikimi, yeniden yapılandırdığı dağıtım kanalları ve uzman kadrosu ile kullanıcılarına daha kaliteli programlar sunmayı ve daha iyi hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Ayrıntılar için başlığa tıklayın

Ayrıntılar için başlığa tıklayın

bottom of page